خبر فوری
This content is not available in your region

تازه های موسیقی و نمایش بمناسبت کریسمس و سال نوی مسیحی

نظرها
تازه های موسیقی و نمایش بمناسبت کریسمس و سال نوی مسیحی
اندازه متن Aa Aa

در آستانه کریسمس و سال نوی میلادی، شهرهای کوچک و بزرگ روزهای سرد زمستانی در تدارک این ایام می گذرانند. در خیابانهای آذین بندی شده لندن جنب و جوش شبهای عید جریان دارد و در یکی از نقاط دیدنی شهر، میدان قدیمی «کاونت گاردن»، یک نمایش خیابانی در حال اجرا است. «روزی روزگاری کریسمس» برداشتی از داستان معروف سیندرلا است.

میمی پاسکیت کارگردان در باره تدارکات و مشکلات یک نمایش در میان مخاطبان این نمایش می گوید: «ارائه نمایش زنده در بین مردمی که در خیابان می گردند و شخصیت ها با لباس های تئاتری و نمایشی با آنها ترکیب می شوند، مشکلات خاص خودش را دارد. با این حال فکر می کنم به جنبه تئاتری آن افزوده می کند. برای اینکه مردمی که از این نمایش اطلاعی ندارند، نگاه می کنند و جذب آن می شوند و از آن لذت می برند.»

این نمایش یکساعت ده و دقیقه است و هر کدام از صحنه های آن هفت دقیقه طول می کشد که بطور جداگانه اجرا می شود. نمایش «روزی روزگاری کریسمس» تا پانزدهم دسامبر در محله کاونت گاردن مرکز شهر لندن در اجرا خواهد بود.

آلبوم ترانه های کریسمس ماری جی بلایج

ماری جی بلایج خواننده آمریکایی، به مناسبت کریسمس آلبوم تازه منتشر کرده است. «کریسمس کوچک شادی داشته باش» نام یازدهمین آلبوم این خواننده سبک آر اند بی است. آلبوم او شامل چند ترانه پراحساس و کلاسیک کریسمسی است.

ماری جی بلایج می گوید که چرا آلبومی از ترانه های کریسمس تهیه کرده است: «وقتی کریسمس است، مردم به این ترانه ها گوش می دهند، من هم می خواستم لحظه هایشان پر از شادی و عشق باشد، خاطره های کودکی را برایشان زنده کند، آنوقتها که کریسمس خوبی داشتند و خوشحالشان کنم. دنیا را پر از شادی، پر از عشق، پر از صلح و تفاهم کنم. این هدف من بود.»

آوازهای کلاسیک و قدیمی کریسمسی توسط بسیاری از خواننده ای بزرگ و صاحب نام از جمله فرانک سیناترا و جودی گارلند بازخوانی شده اند.

آلبوم کریسمس ماری جی بلایج در بازار موجود است.

فروش بیشتر با آگهی های جنجالی کریسمس

کریسمس همچنین فرصتی برای افزایش فروش کالا با آگهی هایی با حال و هوای مناسب آن است. یکی از نمونه ها، آگهی یکی از فروشگاه های زنجیره ای معروف آمریکایی به نام کی مارت برای فروش شورت مردانه است.

یک ترانه قدیمی کریسمس موزیک متن و تم این آگهی تلویزیونی بدون شرح است که تا به حال میلیونها بیننده یوتیوب هم داشته است. این آگهی، نظرات مخالف بسیاری را برانگیخته است. یک کمپین مادران خواهان برداشته شدن آن از تلویزیون شدند ولی فروشگاه کی مارت که در استفاده از این نوع آگهی ها سابقه دار است، ظاهرا تصمیمی برای این کار ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.