خبر فوری
This content is not available in your region

تجمع در شهرهای اروپایی در روز جهانی خشونت علیه زنان

نظرها
تجمع در شهرهای اروپایی در روز جهانی خشونت علیه زنان
اندازه متن Aa Aa

در روز جهانی منع خشونت علیه زنان گروهی از مردم فلورانس با به نمایش گذاشتن صدها جفت کفش زنانه، اعتراض خود را به خشونتهای صورت گرفته علیه زنان نشان دادند.

در ایتالیا تازه ترین آمار نشان می دهد که میزان خشونت علیه زنان در نه ماهه اول سال جاری بیش از پنجاه درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل افزایش داشته است.

در شهر مادرید اسپانیا هم تجمع مشابهی برگزار شد.

لورا، زنی که از سن هفده سالگی مورد بدرفتاری بوده است می گوید: «این اتفاق بر سر بسیاری از افراد می آید، اما خیلی ها ترجیح می دهند که سکوت کنند. به نظر من این سکوت بدتر است. شما تحمل می کنید و در نهایت آن را فراموش می کنید. اما در این صورت، وضعیت بد و بدتر می شود.»

بیش از هفتاد درصد زنان در سراسر جهان دست کم یک بار در طول عمر خود قربانی خشونت شده اند. خشونت علیه زنان منحصر به کشورهای فقیر یا در حال توسعه نیست.

در حالی که در کشورهای توسعه نیافته زنان عمدتا قربانی سنتهای مردسالارانه جامعه و قوانین تبعیض آمیز هستند، در کشورهای توسعه یافته خشونت خانگی دشمن اصلی زنان است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.