خبر فوری

انتخابات پارلمانی مالی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد

انتخابات پارلمانی مالی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهروندان مالی، تحت تدابیر شدید امنیتی و چند ماه پس از مداخله نظامی فرانسه در این کشور و بدنبال انتخابات ریاست جمهوری، در انتخابات پارلمانی نیزشرکت کردند.

پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه اوت، مالی عاری از خشونت نبوده است. مامادو مانگارا، فرماندار تیمبوکتو، در خصوص شرایط کشورش می گوید:« به نظرم امسال پیشرفتهایی صورت گرفته چرا که بدنبال انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پارلمانی به خوبی سازمان یافته و زمان آن فرار سیده تا به تمام کسانی که درگیر برگزاری این انتخابات بوده اند تبریک بگوییم.»

از سوی دیگر لویی میشل، ناظر ارشد اتحادیه اروپا بر انتخابات مالی اگرچه دستاوردهای موجود در مالی را مهم اما ناکافی می داند و می گوید: «مطمئنم بسیاری از ناظران احتمال نمی دادند که وضعیت در چنین مدت کوتاهی به حالت عادی بازگردد. در واقع وضعیت موجود کاملا عادیِ عادی هم نیست و هنوز چالش های مهمی در سطوح سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پیش رو است است که از مواجهه با آنها گریزی نیست.»

اگرچه پس از مداخله نظامی فرانسه، کنترل یک سوم خاک مالی از دست شورشیان خارج شده و حاکمیت دولت مرکزی مستحکمتر شده است اما با این وجود، حملات گاه و بیگاه شورشیان و کشته شدن دو خبرنگار فرانسوی بدست آنان در سه هفته پیش، نشان از عدم برقرار شدن کامل امنیت در این کشور دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.