خبر فوری
This content is not available in your region

عزم کمیسیون اروپا برای مبارزه جدی تر با فرار مالیاتی

نظرها
عزم کمیسیون اروپا برای مبارزه جدی تر با فرار مالیاتی
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا در نظر دارد اقدامات خود را برای مبارزه با معضل فرار مالیاتی شرکتهای بزرگ گسترش دهد.

در همین راستا، این کمیسیون روز دوشنبه طرحی را برای تبدیل سیستم مالیاتی اتحادیه اروپا به سیستمی هوشمندتر به منظور مقابله با فرار مالیاتی ارائه کرد.

اصلاح قوانین مصوبه اروپایی در این زمینه که به شرکتهایی چون استارباکس، اپل، آمازون و یا گوگل، این امکان را می دهد تا برای گریز از پرداخت مالیات زیاد، درآمد خود را در شعبه ای که از نظر قوانین مالیاتی سختگیری کمتری دارد اظهار کنند، در دستور کار کمیسیون اروپا قرار دارد.

آلگیردا شماتا، کمیسر امور مالیاتی کمیسیون اروپا می گوید: “هدف از این طرح حل مشکل و جلوگیری از سوءاستفاده از وجود تفاوت در قوانین مالیاتی اعضای اتحادیه برای انتقال منافع از یکی از کشورهای عضو به کشوری دیگر است.”

سالهای اخیر موسسات و شرکتهای بزرگی چون استارباکس و یا گوگل با دور زدن قوانین مالیاتی اتحادیه اروپا قسمت اعظم درآمد خود را در کشورهایی چون هلند و یا ایرلند که دارای قوانین مالیاتی با انعطاف بیشتر هستند، اظهار کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.