خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگو با اشتفان فوله: فرصتی از دست رفته برای اوکراین و اروپا

نظرها
گفتگو با اشتفان فوله: فرصتی از دست رفته برای اوکراین و اروپا
اندازه متن Aa Aa

اشتفان فوله، کمیسر توسعه اتحادیه اروپا، در گفتگو با یورونیوز در مورد تعلیق امضای توافق اوکراین با اتحادیه اروپا و اعتراضات مردم در این کشور اظهار نظر کرد.

او گفت: «خوشحالم که دموکراسی در اوکراین به جایی رسیده که مردم آزادانه گرد هم می آیند و نظر خودشان را ابراز می کنند، بویژه در مورد موضوعی که برای آینده شان مهم است، و نیز خوشحالم که در این موقعیت تعداد بیشتری از پرچم های اروپا بالا می رود.»

اشتفان فوله در پاسخ به این پرسش خبرنگار یورونیوز که از او پرسید آیا به نظر او این یک شکست برای دیپلماسی اروپایی محسوب نخواهد شد، گفت: «فکر می کنم برای صحبت از شکست کمی زود باشد. هنوز چند روز تا اجلاس سران ویلنیوس باقی است.»

کمیسر توسعه اتحادیه اروپا در مورد چشم انداز توافق اوکراین با اتحادیه اروپا گفت: «اول باید ببینیم در ویلنیوس چه پیش می آید. دوم آن که من فکر می کنم مهم ترین چیز، از دست رفتن فرصت برای اوکراین و برای مردم اتحادیه اروپاست.»

ویلنیوس، پایتخت لیتوانی، در پایان هفته جاری میزبان اجلاس «مشارکت شرقی» خواهد بود که به همکاری اتحادیه اروپا با شش جمهوری اتحاد شوروی سابق از جمله اوکراین اختصاص دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.