خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات مردم برلین همزمان با سفر مرکل برای ادامه مذاکرات ائتلافی

نظرها
تظاهرات مردم برلین همزمان با سفر مرکل برای ادامه مذاکرات ائتلافی
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز سه شنبه از احتمال ائتلاف با سوسیال دموکراتها پس از ۵ هفته مذاکرات خبر داد و اعلام کرد که مذاکرات تا روز چهارشنبه برای توافق کامل ادامه خواهد یافت.

سفر رهبر حزب محافظه کار دموکرات مسیحی برای ادامه مذاکره با رهبران حزب سوسیال دموکرات به برلین با تظاهرات گروهی از مردم این شهر همراه بود.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار برپایی همه پرسی های بیشتری در آلمان شدند .

بر اساس نظرسنجی ها، ۸۴ درصد از مردم آلمان خواستار مشارکت بیشتر در تصمیم گیری های دولت هستند.

مرکل ۵۹ ساله، برای ائتلاف با سوسیال دموکراتها تاکنون با برخی شروط آنها از جمله حداقل دستمزد ۸ و نیم یورو در ساعت موافقت کرده است.

بر اساس گزارش ها در صورت توافق دو طرف برای ائتلاف، ۴۷۰ هزار عضو حزب سوسیال دموکرات در سراسر آلمان برای مشروعیت بخشیدن به آن در نیمه ماه دسامبر در رای گیری شرکت خواهند کرد و در صورتی که رای اکثریت مثبت باشد، این ائتلاف ادامه می یابد.

حزب محافظه کار آنگلا مرکل پس از آنکه در انتخابات ماه سپتامبر نتوانست اکثریت آراء را برای تشکیل دولت مستقل به دست آورد، مذاکراتی را برای تشکیل دولت ائتلافی با سران حزب سوسیال دموکرات آغاز کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.