خبر فوری
This content is not available in your region

لزوم افزایش نقدینگی در بانک های اروپا

نظرها
لزوم افزایش نقدینگی در بانک های اروپا
اندازه متن Aa Aa

در پی اعلام چشم انداز رشد اقتصادی بسیار کند برای منطقه یورو در سال ۲۰۱۵، آنخل گوریا، دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که برای گفتگو با نمایندگان اروپا به بروکسل سفر کرده است، در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز درباره چشم انداز اقتصاد اروپا و بویژه لزوم افزایش نقدینگی بانک ها صحبت کرد.

وی گفت: «جلوگیری از ورشکستگی بانک ها کافی نیست. آنها باید وام بدهند و مشکل این است که نمی دهند. شاید دولت ها از طریق ضمانت، دادن برخی مشوق ها یا شراکت در زیان های آغاز طرح بتوانند کمک کنند.»

آقای گوریا روز چهارشنبه به یونان خواهد رفت تا با نخست وزیر و وزیران دارایی و مدیریت عمومی این کشور ملاقات کند و گزارش های سازمان از وضعیت اقتصادی، سیاست های رقابتی و مدیریت عمومی این کشور را به آنها ارائه کند.

او می گوید که اگر اروپا از تاریکی بیرون نیاید، یونان هم نخواهد توانست بر بحران فائق شود: «کشوری مثل یونان که هنوز از برنامه حمایتی خارج نشده، آسیب پذیر است و نیاز به کمک دارد. در زمینه مالیات و خصوصی سازی کارهایی است که هنوز انجام نشده هست. در زمینه مسایل بنیادی یعنی رقابت، آموزش و نوآوری هنوز باید کار کرد. همه اینها بسرعت اتفاق نمی افتد. زمان می خواهد.»

یونان با اقتصاد بحرانزده خود از ابتدای سال آینده میلادی ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.