خبر فوری
This content is not available in your region

بودجه بشدت سختگیرانه سال آینده پرتغال تصویب شد

نظرها
بودجه بشدت سختگیرانه سال آینده پرتغال تصویب شد
اندازه متن Aa Aa

بودجه سال آینده پرتغال در پارلمان این کشور با رای موافق نمایندگان تصویب شد، بودجه ای بشدت سختیگرانه که با افزایش مالیات و کاهش هزینه ها همراه است. دولت پرتغال مالیات بر ارزش افزوده حاملهای انرژی چون برق و گاز را از شش درصد به 23 درصد و مالیات رستورانها را از سیزده به بیست و سه درصد افزایش می دهد.

برونو دیاس از حزب کمونیست می گوید: “آنچه ما امروز می بینیم یک وضعیت ناامیدی اقتصادی و اجتماعی برای هزاران کسب و کار کوچک در بخش مواد غذایی و نوشیدنی است که این وضع با بودجه 2014 تشدید می شود.”

بر اساس برنامه بودجه سال آینده از هر پنج کارمند دولتی چهار نفر با کسری حقوق مواجه می شوند و ساعت کار از 35 ساعت در هفته به چهل ساعت در هفته افزایش می یابد.

ماریا لوئیس آلبوکرگ، وزیر دارایی پرتغال می گوید: “چاره ای جز کاهش حقوق و دستمزد کارکنان دولت نیست، چون هفتاد درصد از هزینه های عمومی را شامل می شود.”

دولت پرتغال سال آینده در مجموع سه میلیارد و نهصد میلیون یورو از هزینه هایش می کاهد تا کسری بودجه خود را به رقم هدف گذاری شده چهار درصد تولید ناخالص داخلی برساند.

همچنین ازحقوق کارمندان دولتی که دریافتی آنها بین 675 تا 2500 یوروست، دو و نیم تا دوازده درصد کاسته خواهد شد.

دولت همچنین از هزینه های خود در بخش بهداشت و درمان و آموزش خواهد کاست و بر آن است تا سن بازنشستگی را یکسال افزایش داده و از دستمزد بازنشستگان بکاهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.