خبر فوری
This content is not available in your region

تشدید بحران سیاسی در تایلند

نظرها
تشدید بحران سیاسی در تایلند
اندازه متن Aa Aa

در ادامه تظاهرات ضد دولتی در تایلند که از روز یکشنبه آغاز شده، معترضان روز سه شنبه فشار بر شخص نخست وزیر را تشدید کردند.

هزاران تن از مخالفان اینگلوک شیناواترا با محاصره ساختمان وزارتخانه های کشور، جهانگردی، کشاورزی و ترابری و تقاضا از کارمندان برای تخلیه محل کار خود، یکصدا خواهان استعفای او شدند.

یکی از معترضان می گوید: «محاصره کردن یک ساختمان دولتی، خشونت نیست. طبق قانون اساسی این حق مردم است و ما می توانیم احساسات خود را بیان کنیم.»

در همین حال، اینگلوک شیناواترا که بزعم مخالفانش از تاکسین، برادر بزرگش، نخست وزیر سابق و برکنار شده این کشور خط می گیرد، طی سخنانی در پارلمان این کشور خواستار احترام مخالفان به قانون شد.

حزب متبوع او در پارلمان اکثریت دارد و به نظر نمی رسد در راه اخذ رای اعتماد مجدد که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد، با مشکل خاصی روبرو شود.

این درحالیست که تظاهرکنندگان بی اعتنا به مقررات ویژه امنیتی مصوب شامگاه دوشنبه، ادامه اشغال وزارتخانه هایی چون وزارت دارایی و وعده حضور گسترده تر در روز چهارشنبه، سعی دارند موجبات سرنگونی دولت را به هر نحو ممکن فراهم کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.