خبر فوری
This content is not available in your region

نمایشگاه هنر ابوظبی میزبان آثاری از چند قاره

نظرها
نمایشگاه هنر ابوظبی میزبان آثاری از چند قاره
اندازه متن Aa Aa

پنجمین دوره نمایشگاه هنر ابوظبی از ۲۹ آبان تا دوم آذر برگزار شد. امارات عربی متحده تلاش زیادی دارد به مرکز مهمی در زمینه هنر در خاورمیانه تبدیل شود.

حدود پنجاه گالری در سالن نمایشگاه امسال آثار هنری هنرمندان اروپایی، آمریکایی، آسیایی و شمال آفریقا را به نمایش گذاشتند. در این بین اروپایی ها ۴۴ درصد این گالری ها در اختیار خود دارند.

تیرون باستین، مدیر نمایشگاه می گوید: “میزان مشارکت سالانه گالریها در نمایشگاه بالاست حدود ۹۰ درصد، نامهای بزرگی را می توان در این نمایشگاه دید. ما گالری هاوزر اند ورت را داریم، گالری گاگوسیان و یا گالری تادئوس روپک آنها بهترین کارهای خود را به نمایشگاه معرفی می کنند و آثاری را که توسط بهترین هنرمندان معاصر بوجود آمده، به نمایش می گذارند.”

در میان آثار موجود در نمایشگاه اثر نقاشی “زائو وو کی” هنرمند چینی فرانسوی حدود ۲۳ میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

لبخندها اثر روبرت هاموند، نقاش آمریکایی ۲۱ هزار دلار ارزش دارد و مجسمه “سل ۱۵” اثر لوئیز بورژوا، هنرمند فرانسوی آمریکایی هفت و نیم میلیون دلار ارزیابی شده است.

الن کومن، روزنامه نگار می گوید: “آثاری که هرساله در این نمایشگاه به نمایش درمی آید دارای کیفیت بالایی هستند. بنابراین آثار هنری درجه دو در این نمایشگاه ارائه نمی شود. سعی می شود بهترین اثرها از بهترین هنرمندان به نمایش درآید.”

طی سالهای اخیر گسترش نمایشگاه و مراکز هنری در پایتخت امارات عربی متحده قابل توجه است. سال ۲۰۱۵ میلادی شعبه ای از موزه لوور پاریس در ابوظبی گشایش خواهد یافت و حدود ۳۰۰ قطعه آثار هنری از نمایشگاههای فرانسه به این نمایشگاه ارسال می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.