خبر فوری
This content is not available in your region

معترضان اوکراینی همچنان خواستار امضای توافقنامه با اتحادیه اروپا هستند

نظرها
معترضان اوکراینی همچنان خواستار امضای توافقنامه با اتحادیه اروپا هستند
اندازه متن Aa Aa

روز سه شنبه در کی یف پایتخت اوکراین، تظاهرات کنندگان مخالف دولت که از انصراف مقامات از امضای توافقنامه تجاری با اتحادیه اروپا خشمگینند، به اعتراضات خود ادامه دادند.

با وجود سرمای شدید، آنها مصمم اند که این حرکت بازنایستد و مقامات را مجبور به امضای توافقنامه کنند.

یولیا تیموشنکو، نخست وزیر پیشین اوکراین نیز به نشانه اعتراض به عملکرد دولت و برای همراهی با معترضان دست به اعتصاب غذا زده است.

یک زن بازنشسته کی یفی می گوید: «اوکراین اروپایی است و ما خود را اروپایی می دانیم. فرهنگ ما به اروپا نزدیکتر است. هفتاد سال است که از برادر بزرگ اطاعت می کنیم. دیگر خسته شده ایم.»

معترض دیگری می افزاید: «تا زمانی که این توافقنامه با اتحادیه اروپا امضا نشود، اینجا هستیم. اگر این اتفاق نیفتد، مقامات را تغییر خواهیم داد. تنها پرسش این است که چگونه باید این کار را بکنیم، با سلاح؟ بخاطر اینکه پس از ضرب و شتم روز گذشته توسط پلیس، حالا مردم آماده جنگیدن هستند.»

دوشنبه شب، زد و خوردهای شدیدی بین پلیس و معترضان در پایتخت صورت گرفت. یک خودروی متعلق به تشکیلات اطلاعاتی اوکراین نیز که به ادعای پلیس در حال رصد ارتباطات رادیویی مربوط به یک بمبگذاری بود، مورد حمله معترضان قرار گرفت.

در این حال، اتحادیه اروپا اعلام کرد که طرح همکاری تجاری با اوکراین همچنان قابل گفتگوست و از فشارهای روسیه بر اوکراین انتقاد کرد. اما روز سه شنبه سخنگوی ولادیمیر پوتین گفت که در مورد مساله اوکراین نباید از اعمال فشار صحبت کرد.

در صورتی که در اوکراین زندگی می کنید، عکس، ویدئو و تصاویرتان را برای برنامه witness[at]euronews.comبفرستید .

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.