خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش بازارهای بورس به توافق در مورد حداقل دستمزد در آلمان

نظرها
واکنش بازارهای بورس به توافق در مورد حداقل دستمزد در آلمان
اندازه متن Aa Aa

بازارهای بورس اروپا و بویژه بازار بورس فرانکفورت در آلمان نسبت به توافق های حاصل شده در مذاکرات حزب دموکرات مسیحی با حزب سوسیال دموکرات آلمان بخصوص موضوع حداقل دستمزد واکنش نشان دادند.

این دو حزب در مورد حداقل دستمزد به توافق رسیدند که از سال 2015 میلادی در سراسر آلمان مبلغ حداقل هشت و نیم یورو برای هر ساعت کار تعیین شود.

روبرت هالور، کارشناس بازار بورس می گوید: “به نظر من کارکنان می توانند حداقل دستمزد هشت و نیم، ده یا حتی بیست یورو دریافت کنند اما نکته مهم این است که چه کسی این را می پردازد. ما نباید اجازه دهیم هزینه نیروی کار بیش از حد افزایش یابد. ما نیاز به شغل داریم و بهتر است به اشتغالزایی فکر کنیم تا بازنشستگی زودرس.”

همچنین مقرر شد از سال آینده کارکنانی که به مدت چهل و پنج سال حق بازنشستگی کامل و بی وقفه پرداخته اند، بتوانند در سن 63 سالگی تقاضای بازنشستگی کنند. حزب سوسیال دموکرات از این نظر دفاع می کند که کارکنان بتوانند حتی پیش از 65 سالگی از حقوق بازنشستگی استفاده کنند.

توافق شد از سال 2017 افراد بازنشسته کم درآمد ماهانه تا سقف 850 یورو به عنوان کمک هزینه معاش دریافت می کنند. بدین ترتیب حداقل حقوق بازنشستگی بهبود خواهد یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.