خبر فوری

نمایشگاه آثار هنرمندان اروپای شرقی در بوداپست

نمایشگاه آثار هنرمندان اروپای شرقی در بوداپست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آثار پانصد هنرمند از بیست کشور اروپایی در نمایشگاه آثار هنرهای معاصر بوداپست به نمایش گذاشته شده است. اخیرا آثار هنرمندان اروپای شرقی در کشورهای غربی محبوبیت یافته است و شمار روزافزونی از هنرمندان شرقی قادر به فروش آثار خود در غرب می شوند.

آدینا زورزینی، مسئول گالری می گوید: «بازار هنری در رومانی بسیار کوچک است و هنرمندان برای توسعه آن مبارزه می کنند. به همین دلیل هنرمندان و گالری های رومانی لزوما به بازار داخلی محدود نمی شوند و به بازار خارجی که باعث بین المللی شدن آثار محلی می شود، روی می آورند. این باعث می شود که هنرمندان از آنچه در هنر معاصر اتفاق می افتد باخبر شوند.»

نمایشگاه بوداپست در نظر دارد تنوع و استعدادهای جدید را ترویج کند. به همین دلیل مرکز توجه نمایشگاه امسال هنرمندان جوان و گالری های کشورهای مجارستان، لهستان، جمهوری چک و اسلواکی است.

کاتارینا هابر، مسئول گالری می گوید: «بازار هنر در لهستان تقریبا وجود ندارد، یافتن افرادی که خواهان خرید آثار هنری هستند بسیار دشوار است زیرا افراد ثروتمندی که قادر به خرید آثار هنری باشند بسیار کم هستند. بنابراین برای یافتن مشتری مناسب راهی وجود ندارد.»

نگارخانه هایی از کشورهای مجارستان، اتریش، آلمان، اسرائیل، ایتالیا، قزاقستان، اسلوونی، لهستان، رومانی و ترکیه در این نمایشگاه حضور دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.