خبر فوری

ادامه تظاهرات طرفداران نزدیکی اوکراین با اتحادیه اروپا در کی یف

ادامه تظاهرات طرفداران نزدیکی اوکراین با اتحادیه اروپا در کی یف
اندازه متن Aa Aa

همزمان با برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا در لیتوانی که یکی از موضوعات مورد بحث آن امضای توافق نامه تجارت آزاد میان اوکراین و این اتحادیه است، هزاران نفر از طرفداران پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا نیز با ادامه تجمع خود در مرکز شهر کی یف، از دولت کشورشان خواستند توافق نامه همکاری ویژه با اتحادیه اروپا را امضا کند.

یکی از آنها می گوید: “من نمی خواهم همانند پدر و مادرم تحت سیستم شوروی سابق رشد کنم. من نمی خواهم که فرزندان من از دموکراسی چیزی ندانند. نمی خواهم موقع درخواست ویزا تحقیر شوم.”

این، بزرگترین تظاهرات پس از انقلاب نارنجی سال 2004 میلادی در این کشور محسوب می شود.

اسویاتوسلاو واکارچوک، خواننده اوکراینی نیز می گوید: “چیزی در قلبم بود که می خواستم به مردم بگویم. خیلی از آنها بخاطر موضع واقعا اروپاییشان سپاسگزارم. این وحدتی که ما در اینجا می توانیم ببینیم بسیار اروپایی است.”

این تظاهرکنندگان از شکست ماهها مذاکره میان دولت کشورشان و اتحادیه اروپا برای نزدیکی با این اتحادیه، بسیار خشمگین هستند.

سرجو کانتونه، خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: “هزاران نفر در مرکز شهر کی یف تجمع کرده اند. همه آنها از رییس جمهور کشورشان یک چیز می خواهند و آن امضای توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپاست. آنها هنرمند، روشنفکر و همچنین افرادی از کشورهای همسایه اوکراین هستند زیرا آنها معتقدند که نزدیکی اوکراین و اتحادیه اروپا زندگی آنها را نیز تغییر خواهد داد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.