وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بحث نمایندگان پارلمان فرانسه درباره مجازات مشتریان سکس

بحث نمایندگان پارلمان فرانسه درباره مجازات مشتریان سکس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارلمان فرانسه روز جمعه بحث بر سر قانون تازه مبارزه با فحشا و قاچاق جنسی را آغاز کرد.

دولت سوسیالیست بر این باور است که می تواند با مجازات مشتریان سکس و حفاظت از کارگر جنسی بر رواج تن فروشی اثر بگذارد.

نیکول امِلَن، نماینده اتحاد برای جنبش مردمی در پارلمان می گوید: «اگر بخواهیم اقدامی کنیم چه کاری از ما بر می آید؟. البته ما باید با شبکه ها مبارزه کنیم چراکه بسیار مهم است ولی ما نیازمندیم که مردم را مسوول کنیم و این لایحه مردم را مسوول می کند. آیا خرید بدن یک زن امری عادی است؟.»

این قانون تازه که از شمار مشتریان کارگران جنسی خواهد کاست واکنش هایی را در پی داشته است.

یکی از کارگران جنسی می گوید: «من مجبور خواهم شد که به کشور دیگری مهاجرت کنم به همین سادگی!. تنها راه حل برای من، به خارج رفتن است.»

شهروندی که مشتری این کارگران جنسی بوده است بر این باور است که: «فحشا یک مصیبت ضروری است و مانند سوپاپ اطمینان عمل می کند. می تواند از تجاوز، جنایت، آزار جنسی و حتی طلاق جلوگیری کند. همچنین بخشی از جمعیت ما زندگی جنسی ندارند و بدون روسپی گری چه کار می خواهد انجام دهد.»

فعالیت فعالیت کارگران جنسی در فرانسه آزاد است ولی با قوانین ممنوعیت راه اندازی و اداره فاحشه خانه و نیز مدیریت شبکه ای یا فعالیت علنی و خیابانی محدود شده است.