وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هشت کشته و چهارده زخمی بر اثر سقوط هلیکوپتر در گلاسکو

هشت کشته و چهارده زخمی بر اثر سقوط هلیکوپتر در گلاسکو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سقوط یک فروند هلی کوپتر بر روی سقف یک میخانه در گلاسگو، هشت کشته و ۱۴ زخمی برجا گذاشت و جشن ملی اسکاتلندی را به کام آنها تلخ کرد.

پس از این حادثه که جمعه شب رخ داد، پلیس و نیروهای امداد برای نجات افرادی که در داخل ساختمان گیر کرده بودند به محل حادثه اعزام شدند.

جیم مورفی، نماینده حزب کارگر اسکاتلند گفت: «فکر کردم بهترین کاری که می توان انجام داد فقط تلاش برای نجات مردم است. با افراد حاضر یک زنجیره انسانی کوچکی تشکیل دادیم و کمک کردند تا آنها را که داخل گیر کرده بودند نجات دهیم.»

هلیکوپتری که متعلق به پلیس اسکاتلند است به گفته شاهدان همچون یک تکه سنگ روی بام این میخانه که ۱۲۰ نفر را در زمان حادثه در خود جا داده بود فرود آمد.

یکی از شاهدان این حادثه گفت: «صحنه تاثرانگیزی بود. مردم کاملا در شوک فرو رفته بودند. حتی بچه ها از شدت وحشت فریاد می زدند.»

سه تن از قربانیان این حادثه، سرنشینان هلیکوپتر بوده اند و ۵ تن دیگر نیز از افرادی بودند که در زمان وقوع حادثه در این میخانه حضور داشتند.

به گفته پلیس تحقیقات برای یافتن علت وقوع این حادثه در جریان است.