خبر فوری
This content is not available in your region

ژاپنیها مدالهای جودوی جایزه بزرگ توکیو را درو کردند

نظرها
ژاپنیها مدالهای جودوی جایزه بزرگ توکیو را درو کردند
اندازه متن Aa Aa

در مسابقات جودوی جایزه بزرگ توکیو در وزن منهای هفتاد کیلوگرم زنان چیزورو آرای، جودوکار جوان ژاپنی با خلق یک شگفتی توانست کیم پولینگ قهرمان پراوازه جهان را شکست دهد و به مدال طلا دست پیدا کند.

آرای تنها پانزده ثانیه پس از آغاز دیدار پایانی با اجرای یک یوکو حریفش را بروی تاتامی کشاند. آرای که تنها بیست سال دارد در بازی نیمه پایانی یوری الوئار کلمبیایی را شکست داده بود.

در وزن منهای 63 کیلوگرم زنان دیدار پایانی تماما ژاپنی بود. در این دیدار کانا آبه و میکو تاشیرو در مقابل هم قرار گرفتند و این ابه باتجربه بود که توانست رقیب 19 ساله اش را شکست دهد و به مدال طلا دست پیدا کند.

جونگ دائه وون از کره جنوبی بازی رده بندی را از دیگر جودوکار ژاپنی برد تا ژاپنی ها هر سه مدال را تصاحب نکنند.

در دیدار پایانی منهای 73 کیلوگرم مردان، ژاپنی دیگر به پیروزی دست یافت. ناکایا ریکی جودوکار ژاپنی موفق شد دارنده مدال برنز المپیک بانگ گی مون کره ای را شکست دهد و به مدال طلا برسد. او 70 ثانیه پس از آغاز بازی توانست با اجرای یک جوجی گاتامه پهن بگیرد و نهایتا حریف نامدارش را شکست دهد.

در منهای 81 کیلوکرم مردان هم ژاپنیها خوش درخشیدند و ناگازی لوییک پتری فرانسوی را در دیدار پایانی مغلوب کرد تا رقابتهای جایزه بزرگ توکیو بنام ژاپنی ها، خالقان جودو ثبت شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.