خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه تظاهرات مخالفان در کی یف، برغم هشدار دولت اوکراین

ادامه تظاهرات مخالفان در کی یف، برغم هشدار دولت اوکراین
اندازه متن Aa Aa

علیرغم ممنوعیت برگزاری تظاهرات، ده ها هزار تن از حامیان توافق اوکراین با اروپا، روز یکشنبه با حضور در میدان شوچنکوی کی یف، پایتخت، اقدام به تظاهرات کردند.

این تظاهرات در شرایطی برگزار شد که ویتالی زاخارچنکو، وزیر کشور اوکراین هشدار داده بود که در صورت برپایی تظاهرات، با معترضان برخورد خواهد شد.

ویتالی کلیتچکو، قهرمان بوکس سنگین وزن جهان که از رهبران مخالف دولت ویکتور یانوکوویچ است، یکی از حاضران در این تظاهرات بود.

وی با اشاره به حاکمان اوکراین می گوید: “حکومتی که نخواهد و نتواند خواسته مردم را بشنود و به جای حفاظت از مردم برای سرکوب آنها از پلیس استفاده کند باید استعفا دهد. هم دولت، هم اعضای پارلمان و هم رئیس جمهوری باید کنار روند.”

معترضان معتقدند که ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری این کشور به وعده خود مبنی بر نزدیک کردن اوکراین به اتحادیه اروپا عمل نکرده است.

پیش از آغاز تظاهرات روز یکشنبه، آقای یانوکوویچ برای آرام کردن فضا، اعلام کرده بود که از تمام اختیارات خود برای تسریع حرکت اوکراین به سمت اتحادیه اروپا بهره خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.