خبر فوری
This content is not available in your region

تصرف شهرداری کی یف توسط مخالفان دولت اوکراین

نظرها
تصرف شهرداری کی یف توسط مخالفان دولت اوکراین
اندازه متن Aa Aa

تظاهرات روز یکشنبه مخالفان دولت اوکراین که با حضور چند صد هزار نفر برپا شد، بزرگترین تظاهرات اوکراین پس از رویدادهای منجر به انقلاب نارنجی توصیف می شود، تظاهراتی که با تصرف ساختمان شهرداری کی یف، پایتخت، توسط مخالفان وارد مرحله جدیدی شده است.

در همین حال عده دیگری از معترضان هم با حضور در مقابل ساختمان دولت این کشور قصد تصرف این ساختمان را دارند، اما همزمان افرادی با پرتاب مواد آتشزا به درگیری با پلیس اوکراین پرداختند، افرادی که رهبران اپوزوسیون این کشور از اقدامات آنها اعلام برائت کرده اند.

رهبران مخالفان می گویند که این افراد از عوامل ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری این کشور هستند و می خواهند با اقدامات خرابکارانه، به دولت این کشور بهانه سرکوب مخالفان را دهند.

گزارش خبرنگاران ما در کی یف حاکی از آنست که تیم خبری یورونیوز که به پوشش رویدادهای اوکراین می پردازد توسط پلیس ضد شورش بطور عمدی مورد حمله قرار گرفته است، حمله ای که منجر به زخمی شدن تصویر بردار یورونیوز شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.