خبر فوری

تظاهرات در ایروان در مخالفت با سفر پوتین به ارمنستان

تظاهرات در ایروان در مخالفت با سفر پوتین به ارمنستان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به ارمنستان حدود ۵۰۰ نفر از مخالفان پیوستن این کشور به اتحادیه گمرکی روسیه در اعتراض به این سفر در خیابان های ایروان دست به تظاهرات زدند.

تظاهرکنندگان با حمل پلاکاردها و سر دادن شعارهایی علیه دولت روسیه و ولادمیر پوتین مخالفتشان را با اقدامات مسکو در تقویت همکاری های اقتصادی و امنیتی بین ارمنستان و روسیه اعلام کردند.

مخالفان که خواستار انصراف دولت ارمنستان از پیوستن به اتحادیه گمرکی روسیه هستند، به سوی مقر ریاست جمهوری در حال حرکت بودند. در پی آن، نیروهای امنیتی و پلیس با بستن یکی از خیابان های مرکزی ایروان مانع از پیشروی تظاهرکنندگان به سوی مقر ریاست جمهوری شد.

این تظاهرات در ارمنستان در حالی صورت می گیرد که روز یکشنبه راهپیمایی گسترده ای در کی یف، پایتخت اوکراین، در مخالفت با انصراف دولت آن کشور از امضای معاهده تجارت آزاد با اتحادیه اروپا برگزار شده است. گفته می شود دولت اوکراین بر اثر فشار مسکو، حاضر به امضای این معاهده نشده است.

دولت ارمنستان تا ماه سپتامبر آینده باید در مورد پیوستن به اتحادیه گمرکی روسیه، قزاقستان و بلاروس تصمیم گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.