خبر فوری

واکنش اتحادیه اروپا به تحولات اوکراین

واکنش اتحادیه اروپا به تحولات اوکراین
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه، ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا در پاسخ به تماس تلفنی رئیس جمهور اوکراین که خواهان اعزام یک هیئت مذاکراتی به بروکسل است، گفت هرچند هیئت را می پذیرد، اما متن موافقتنامه ای که به امضا نرسید، تغییر نخواهد کرد.

آقای باروسو افزود: “مقامات اوکراین باید به آزادیهای دم
کراتیک و حق مردم برای تظاهرات احترام بگذارند. ما در عین حال از تظاهرکنندگان خواسته ایم تا خودداری نشان بدهند. این نتیجه آن است که بسیاری از شهروندان اوکراین آینده خود را در اروپا می بینند و از نتیجه کنفرانس ویلنیوس دلسرد شده اند.”

استیون بلاکمنز، کارشناس مرکز مطالعات اروپا معتقد است که بخشی از اعتراضهای مردم به نارضایتی شان از حکومت بر می گردد: “معترضان هم برای یافتن راهی برای پیوستن به اروپا مبارزه می کنند که البته به معنی پیوستن خود بخود به اتحادیه اروپا نیست و هم اینکه این روند مدرنیزه شدن کشور، موجب شده که تظاهرکنندگان به اوضاع سیاسی جاری و رهبری اوکراین اعتراض کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.