خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا در تلاش برای احراز ریاست کمیسیون

کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا در تلاش برای احراز ریاست کمیسیون
اندازه متن Aa Aa

احزاب لیبرال اروپا برای انتخابات اتحادیه در ماه مه آماده می شوند. در جریان کنفرانس این احزاب در لندن، اولی رن، کمیسر اتحادیه در امور اقتصادی نامزدی خود را برای جانشینی ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد.

وی گفت: “بسیار مایلم به کار برای مدرنیزه کردن و اصلاح اروپا ادامه دهم و نامزدیم را (برای ریاست کمیسیون اروپا) اعلام می کنم.”

در این میان گای فرهوفشتات، رهبر گروه لیبرال پارلمان اروپا و نخست وزیر پیشین بلژیک هم احتمال دارد در این رقابت شرکت کند. هدف او مبارزه با احساسات مخالف با اروپایی فدرال است.

او به یورونیوز می گوید: “راه حل در این است که کمتر درگیر مقررات اداری شده و بیشتر به چالشهای فردا مثل آب و هوا، واردات اجناس نامرغوب چینی، مواد سمی از آنسوی اقیانوس و موضوع مهاجرانی که از شمال آفریقا می آیند، فکر کنیم.”

گروه لیبرال در مبارزات انتخاباتی تلاش خود را بر موافقتنامه بازرگانی با آمریکا و سرمایه گذاری بر اقتصاد متمرکز خواهد کرد.

ایزابل مارکز دا سیلوا ، گزارشگر یورونیوز می گوید: “از اعضای بیست و هشت گانه اتحادیه، بیست دو عضو در گروه لیبرال نماینده دارند. رهبران این احزاب تا پایان سال مسیحی در مورد نامزد گروه برای احراز مقام ریاست کمیسیون مذاکره خواهند کرد، اما نام این نامزد تا اول فوریه و زمان برپایی کنگره فوق العاده لیبرالها اعلام نخواهد شد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.