خبر فوری
This content is not available in your region

انسداد راه های منتهی به ساختمان های دولتی در پایتخت اوکراین

انسداد راه های منتهی به ساختمان های دولتی در پایتخت اوکراین
اندازه متن Aa Aa

تظاهرات ضد دولتی در کی اف، پایتخت اوکراین دوشنبه نیز با حضور هزاران تن در میدان اصلی شهر ادامه یافت.

بسیاری از آنان یکشنبه شب را باوجود سرکوب نیروهای ضد شورش در چادرهایشان در این میدان سپری کردند. گروهی نیز در پی تصرف ساختمان شهرداری در آنجا ماندند.

از سوی دیگر صدها تن از معترضان که خواستار کناره گیری ویکتور یانوکوویچ، از مقام ریاست جمهوری هستند به محاصره ساختمان های دولتی پرداختند.

یکی از کارمندان دولت به یورونیوز گفت: «می خواهیم نشان دهیم که کارمندان دولت از کارشان راضی نیستند و این پیامی کوچکی به آنان است که اکنون وقت تغییر دولت است.»

خبرنگار یورونیوز از کی اف گزارش می دهد: «تقریبا همه معابر منتهی به نهادهای دولتی در کی اف با زنجیره های انسانی مسدود شده اند. تردد خودروها در برخی از مسیرهای مرکز شهر نیز غیرممکن شده است. امروز اعتراض ها مسالمت آمیز است. سازماندهنگان از مردم خواسته اند که به تحریک ها پاسخی ندهند و تظاهرات مسالمت آمیز را به درگیری های خشونت بار نکشانند.»

تظاهرات شهروندان کی اف، که عمدتا جوانان در آن حضور دارند در حمایت از امضای توافقنامه همکاری با اتحادیه اروپا آغاز شد و پس از عقب نشینی دولت از این تصمیم، با تغییر خواسته ها گسترده تر و اعتراض آمیز شد.

witness[at]euronews.comبفرستید .در صورتی که در اوکراین زندگی می کنید، عکس، ویدئو و تصاویرتان را برای برنامه

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.