خبر فوری

شکایت زهیر لونیس از باشگاه الجیش قطر

شکایت زهیر لونیس از باشگاه الجیش قطر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

زهیر بلونیس، بازیکن الجزایری تبار فرانسوی که هفته گذشته توانست از قطر خارج شود و به فرانسه باز گردد، اعلام کرد که علیه سه نفر اقامه دعوی خواهد کرد که یکی از آنها برادر امیر قطر است.

این بازیکن در سال 2007 به باشگاه الجیش قطر پیوسته بود و در سال 2010 هم قرارداد خود را به مدت پنج سال دیگر با این باشگاه تمدید کرده بود اما پس از بروز اختلافات بین آقای بلونیس و باشگاه الجیش که منجر به شکایت زهیر بلونیس شده بود، باشگاه الجیش خروج این بازیکن از قطر را منوط به چشم پوشی از ادعای خود کرده بود، خواسته ای که با مخالفت بلونیس روبرو شد و در پی آن بود که این بازیکن نزدیک به هجده ماه در قطر گرفتار شد.

او در مورد شکایت خود می گوید: “دعوای من علیه قطر نیست بلکه علیه باشگاه است. البته ما باید در مورد سیستم قطر هم صحبت کنیم، سیستمی که مرا کشت و نابود کرد. من از این سیستم دفاع نمی کنم. هنوز هم باور نمی کنم که در فرانسه هستم. پس از بازگشتم هر روز احساس بهتری نسبت به روز قبل دارم اما برای اینکه صد در صد بهبود یابم نیاز به زمان دارم.”

زهیر بلونیس ادعا کرده که به مدت دو سال و نیم، هیچ حقوقی از باشگاه الجیش دریافت نکرده و در انتها هم برای دریافت روادید خروج از قطر وادار شده، رضایت نامه ای را به تاریخ فوریه گذشته امضا کند که در آن از دریافت مابقی مبلغ قرارداد خود با باشگاه الجیش صرف نظر کرده است.

وکیل این بازیکن شکایتنامه او را به دادگاهی در پاریس تقدیم کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.