وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

برای اولین بار در ایسلند یک نفر بر اثر تیراندازی پلیس کشته شد

برای اولین بار در ایسلند یک نفر بر اثر تیراندازی پلیس کشته شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پرونده فردی که یکشنبه شب گذشته در شهر ریکیاویک پایتخت ایسلند هدف تیراندازی پلیس قرار گرفت و در بیمارستان جان باخت، توسط مراجع قضایی این کشور در دست بررسی است.

بنا به گزارش ها این اولین موردی است که در جمهوری ایسلند یک نفر در جریان عملیات پلیس کشته می شود. در این عملیات، دو مامور پلیس نیز مجروح شدند.

پلیس در پی تلفن ساکنان یک مجموعه مسکونی که صدایی مهیب شنیده بودند، به محل آمد و در واکنش به تیراندازی این فرد از داخل آپارتمانش، به سوی او آتش گشود.

استفان آیریکسون، رئیس پلیس ریکیاویک در این مورد گفت: “پس از عملیات، این مرد را از ساختمان بیرون آوردیم و روی برانکار به بیمارستان منتقل کردیم، اما سرانجام درگذشت.”

یکی از شاهدان گفت: “من در آپارتمانم از یک صدای بلند و مهیب بیدار شدم. اول فکر کردم صدای رعد یا چیزی مانند آنست. بعد که متوجه مسئله شدم، خشکم زد. جرات نمی کردیم از اتاق خارج شویم.”

پرونده این ماجرا توسط دادستان ایسلند تحت پی گیری است و از جمله در مورد این مسئله تحقیق خواهد شد که آیا پلیس می توانسته واکنش دیگری غیر از تیراندازی داشته باشد یا نه. گفته می شود این فرد مسلح دچار بیماری روانی بوده است.