خبر فوری
This content is not available in your region

نمایش مد لباس عروس در لاهور پاکستان

نمایش مد لباس عروس در لاهور پاکستان
اندازه متن Aa Aa

هفته مد لباس عروس و تازه ترین خلاقیت های طراحان لباس پاکستانی در شهر لاهور پاکستان برگزار شد.

این رویداد پرطرفدار توجه بسیاری را به خود جلب می کند. در میان طراحان برجسته این کشور ، علی زی شان مجموعه اش را با الهام از مناطق هند ارائه کرد.

علی زی شان می گوید: «برای طراحی کلکسیون از ریشه های خودم الهام گرفته ام. از فرهنگ پاکستانی. از راجستان، صحرا ها، از رنگ های طبیعی و گلهای آنجا.»

بسیاری از طراحان شرکت کننده در این هفته مد، جلوه هایی از مد جدید و امروزی را با لباس های سنتی عروس ترکیب کرده اند. مجموعه مینا سلطان، اشاره هایی به امپراطوری مغول دارد که از نیمه قرن شانزدهم تا اوایل قرن هجدهم بر هند مسلط بود. او می گوید: «مجموعه من ترکیب میراث شبه قاره، قبل، بعد و همزمان با دوران مغول است. سپس تازه کردن آن در یک فرم امروزی است.»

یکی از شرکت کنندگان، نادیا حسین، مجری تلویزیون، مدل و طراح مد است. این بازیگر سی و چهار ساله می گوید: «پوشیدن لباس عروس خیلی سخت است، برای اینکه خیلی سنگین است. تزیینات، جواهرات و سنگهای زیادی در آنها کار شده است. برای آرایش مو هم همینطور از سنجاق و گیره های مفصلی استفاده می شود. برگزار کردن این نمایش ها به همین دلایل کار آسانی نیست ولی همیشه با استقبال همراه است.»

این هفتمین دوره هفته مد لباس عروس در پاکستان برگزار است. یکی از مهمترین رویدادهای مد پاکستان که سالانه دوبار برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.