خبر فوری

ریاست دوره ای یونان بر اتحادیه اروپا و معضل بحران اقتصادی

ریاست دوره ای یونان بر اتحادیه اروپا و معضل بحران اقتصادی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در آستانه ریاست دوره ای یونان بر اتحادیه اروپا، آنتونیوس ساماراس، نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه با ژوزه مانوئل باروسو، رییس کمیسیون اروپا دیدار و گفتگو کرد.

او که علیرغم مذاکرات بی نتیجه کشورش با نمایندگان تروئیکا (گروه وام دهندگان بین المللی به یونان)، همچنان به آینده خوشبین است، با دفاع از بودجه سال آینده، در برابر فشارهای تازه وام دهندگان بین المللی، بر آمادگی آتن در عملی کردن تعهدات مالی اش تاکید کرد.

آنتونیوس ساماراس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رییس کمیسیون اروپا گفت: «به نظرم به اهداف مشخص شده دست یافتیم. موفق شدیم یک سال زودتر از موعد مقرر به مازاد اولیه برسیم. مذاکرات همچنان ادامه دارد و من فکر نمی کنم که به بن بست بربخوریم. برعکس، خوشبین هستم تا در طول سال تمام موارد مورد مذاکره به طرز مثبتی حل و فصل شوند.»

از سوی دیگر ژوزه مانوئل باروسو، رییس کمیسیون اروپا، با انتقاد از جریاناتی که بر سر راه این مذاکرات سنگ می اندازند، تاکید کرد: «به کیلومترهای آخر این ماراتن رسیده ایم. برای کسانی که درحال دویدن هستند الآن زمان خوبی برای باز ایستادن نیست از سوی دیگر زمان خوبی هم برای کسانی که فقط نظاره گرند و در عمل کمک نمی کنند هم نیست.»

ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از اول ژانویه، برای یک دوره شش ماهه به یونان سپرده می شود و این در حالیست که از نظر برخی ناظران این کشور توانایی حل مشکلات اقتصادی خود را هم ندارد و شایسته مدیریت بر اروپا نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.