خبر فوری

نگاهی به نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در جام جهانی برزیل

نگاهی به نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در جام جهانی برزیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

از قاره آسیا سه تیم به جام جهانی برزیل راه یافته اند و با احتساب استرالیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا در جام جهانی برزیل چهار نماینده دارد.

تیم ژاپن یکی از این نمایندگان است که به عنوان اولین تیم آسیایی جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد. این تیم با هدایت آلبرتو زاکرونی و با بهره گیری از بازیکنانی سرعتی چون کیسوکه هوندا و شینجی کاگاوا بر آنست تا با کسب نتایجی درخور در جام جهانی به کشور آفتاب تابان بازگردد.

کره جنوبی هم تیمی است که هشتمین حضور پیاپی خود در رقابتهای جام جهانی را تجربه می کند. البته کسب جواز حضور در جام جهانی برزیل برای کره جنوبی چندان ساده نبود و شکست این تیم در دیدار پایانی باعث شد تا کره ای ها تنها به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان به این رقابت ها راه یابند، نتیجه ای که باعث کناره گیری چوی کانگ هی، سرمربی این تیم شد.

تیم ملی ایران هم با هدایت کارلوس کیروش مسیر پر فراز و نشیبی در راه رسیدن به جام جهانی پشت سر گذاشت و حتی تا بازی آخر هم صعودش به جام جهانی قطعی نبود اما تک گل رضا قوچان نژاد در برابر کره جنوبی باعث شد تا تیم ملی ایران به عنوان تیم اول از گروه خود به جام جهانی راه یابد. این برد اعتماد به نفس بچه های تیم ملی را بالا برد، هرچند که نبود بازی های تدارکاتی برای این تیم، کار آماده سازی را برای کارلوس کیروش دشوار کرده است.

چهارمین نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا هم استرالیا است که چند سالی است به این کنفدراسیون پیوسته است. این تیم هم که با دشواری توانست به جام جهانی راه یابد در دو بازی دوستانه اخیر خود در برابر برزیل و فرانسه شکست های سنگینی را متحمل شده است.

حال آنجی پوستیکوگولو، سرمربی جدید این تیم دست به جوانگرایی زده است و امیدوار است تا با این تغییرات حضوری آبرومندانه در برزیل داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.