خبر فوری
This content is not available in your region

نگرانی اروپا از ورود مهاجران

نگرانی اروپا از ورود مهاجران
اندازه متن Aa Aa

برخی کشورهای اتحادیه اروپا، در صدر آنها بریتانیا، در اقدام به مبارزه با آنچه “مهاجران کمکهای دولتی” خوانده اند، رودرروی سایر اعضای اتحادیه قرار گرفته اند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا در بدو ورود به گردهمایی همتایانش در بروکسل گفت: “ باید حرکت آزاد (میان کشورهای اتحادیه اروپا) را تا حصول اطمینان از اینکه این روند به مهاجرت عمده نخواهد انجامید، محدود کرد. برای مثال، اینکه یک کشور عضو باید از نظر عایدی و درآمد سرانه به سطح ویژه ای رسیده باشد که شهروندانش بتوانند حق اسکان در کشور دیگری را بدست آورند.”

قرار است کنترلهای مهاجرتی تا حدود دو ماه دیگر، ژانویه سال 2014 از روی کشورهای بلغارستان و رومانی که دارای جمعیت قابل توجه کولی هستند، برداشته شود.

وزیر کشور آلمان گفت: “ما باید موضع مشترکی در مورد آزادی سفر و اسکان اتخاذ کنیم تا از آن سوءاستفاده نشود، و در موارد نیاز، به اتفاق، در خارج از چهارچوب اتحادیه اروپا عمل کنیم.”

در این میان، ویویان ردینگ، کمیسر امور قضایی اتحادیه گفته است که اعضاء پیش از انتقاد از مقررات اتحادیه در مورد آزادی حرکت شهروند، باید اوضاع داخلی خود را سر و سامان دهند: “در بسیاری از کشورهای عضو، قوانین مبهم و چنان مثبت هستند که می توان از آن سوء استفاده کرد. اعضا باید خود با موارد سوء استفاده (از قانون) مبارزه کنند. می توان آنرا از راه قوانین اتحادیه انجام داد.”

اقدام برای عملکرد مستقل از قوانین اتحادیه اروپا، مستلزم تلاشهای قانونی چند ساله است که بریتانیا برای مثال، در پیشاپیش انتخابات عمومی این کشور، حاضر به انجام آن نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.