خبر فوری
This content is not available in your region

۲۱زن مخالف دولت مصر با حکم دادگاه تجدید نظر آزاد شدند

۲۱زن مخالف دولت مصر با حکم دادگاه تجدید نظر آزاد شدند
اندازه متن Aa Aa

دادگاه تجدید نظر استان اسکندریه روز شنبه مجازات ۲۱ زن و دختر جوانی را که ماه گذشته به علت شرکت در اعتراضات در این کشور، به حبس های طولانی محکوم شده بودند، کاهش داد و دستور آزادی آنها را صادر کرد.

به غیر از هفت دختری که زیر هجده سال دارند، چهارده زن دیگر به یازده سال زندان محکوم شده بودند. این احکام با انتقادات گسترده ای، حتی در میان حامیان دولت کنونی مصر روبرو شده بود.

یکی از ساکنان اسکندریه که همسر و دخترش در میان متهمان بودند، می گوید: «ما عضو هیچ گروه، سازمان یا حزب سیاسی نیستیم. آنها می گویند همه کسانی که دستگیر شده اند، به اخوان المسلمین تعلق دارند. هیچ یک از افراد خانواده من یا خانواده پدرم یا خانواده همسرم، فعالیت سیاسی ندارد.»

دادگاه تجدید نظر، همه این زنان را از جدی ترین اتهام، یعنی اغتشاش گری تبرئه کرد و حکم هر یک از آنها را به یک سال حبس تعلیقی کاهش داد، به این ترتیب همگی بصورت مشروط از زندان آزاد خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.