خبر فوری

فیلمی از کره جنوبی برنده ستاره طلایی جشنواره فیلم مراکش شد

فیلمی از کره جنوبی برنده ستاره طلایی جشنواره فیلم مراکش شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مراکش با برگزاری مراسم اهدای جوایز به پایان رسید. مارتین اسکورسیزی، رییس هیات داوران، برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره را اعلام کرد. ستاره طلایی به لی سو جین، کارگردان اهل کره جنوبی برای فیلم «هان گونگ جو» تعلق گرفت.

لی سو جین گفت: «من از دریافت این جایزه از طرف هیات داوران اینجا در مراکش بسیار خوشحالم. از شرکت در جشنواره بین المللی فیلم مراکش نیز خوشنودم.»

داستان فیلم درباره دختر نوجوانی است که پس از اینکه والدینش از او رو برمی گردانند، منزل را برای شروع یک زندگی جدید ترک می کند.

جایزه هیات داوران به دو فیلم «ویرانه آبی» که تولیدی آمریکایی است و «استخر شنا» که کوبایی است تعلق گرفت.

کارلوس ماچادو کینتلا، کارگردان فیلم «استخر شنا» گفت: «برنده شدن این جایزه شگفت انگیز است. من در حال حاضر حتی معنی این جایزه را درک نمی کنم. شاید بعد از اینکه پس از عوض کردن سه هواپیما و هفده ساعت پرواز، به خانه برسم ارزش آنرا خواهم فهمید. به هر حال فکر نمی کنم لیاقت آنرا داشته باشم.»

داستان فیلم درباره چهار نوجوان معلول است که همراه مربی شنا یک روز تعطیل را در کنار یک استخر می گذرانند.

آندرا پالاورو، کارگردان ایتالیایی جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «مدئا» دریافت کرد. او گفت: «بسیار خوشحالم. این جایزه برایم بسیار ارزشمند است. این مسابقه، فیلم هایی که درآن شرکت کردند و این هیات داوران باورنکردنی که از کارگردانانی تشکیل شده که در کودکی الهامبخش من بوده اند و از طرف آنها جایزه را دریافت کردم، مانند یک رویا است.»

این فیلم وارد یک خانواده روستایی می شود و به روابط آن با محیط اطراف می پردازد و محدودیت های انسانی را نیز آشکار می کند.

سلیمان دازی و دیدیه میشون، جایزه بهترین هنرپیشه مرد را برای فیلم «تب»، ساخته هشام عیوش دریافت کردند. لیمان دازی گفت: «جایزه سنگین و زیباست. ما لحظه های بسیار زیبایی را در مراکش گذراندیم. من از این مهمان نوازی گرم سپاسگزارم. افتخار می کنم که این جایزه را دریافت کردم و با دیدیه در آن شریک شدم.»

مادر بنجامین وقتی به زندان می رود، هویت پدر او را برملا می کند. مردی چهل ساله که نزد والدین خود در حومه پاریس زندگی می کند.

آلیسیا ویکندر اهل سوئد، برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن برای فیلم «هتل» شد. او پس از دریافت جایزه از سوی گلشیفته فراهانی و ماریون کوتیار گفت: «بسیار خوشحالم. این یک افتخار است نه فقط به دلیل حضور فیلمم که برایم بسیار مهم است، بلکه این یک افتخار برای فیلم های اسکاندیناوی است. فیلمسازان شگفت انگیز بسیاری وجود دارند. امروز که این جایزه را از سوی هیات داوران دریافت کردم، روز بسیار بزرگی است.»

اریکا، با اینکه معمار داخلی بسیار موفقی است، از زندگی خود ناراضی است و تلاش می کند با شرکت در جلسات گروهی عجیب در اتاق های هتل، به زندگی خود هیجان وارد کند.

ایوب لهنود و علا اکعبون جایزه بهترین فیلم کوتاه را برای فیلم «بد» دریافت کردند. علا اکعبون گفت: «ما بسیار راضی هستیم. زیرا بر روی این فیلم خیلی کار کردیم و حالا هم پاداش دریافت کردیم. امیدواریم بتوانیم در همین مسیر کارمان را ادامه دهیم و با هم فیلم بسازیم.»

داستان فیلم درباره زندگی بسیار دشوار یک پسر ناشنوا در جو مبارزات انتخاباتی در محله ای فقیرنشین است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.