وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کاترین اشتون در راه اوکراین

کاترین اشتون در راه اوکراین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه راهی اوکراین می شود تا با گفتگو و مذاکره با مقامهای دولتی و مخالفان برای کاهش تنشهای جاری تلاش کند.

ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا می گوید: «من از رئیس جمهوری اوکراین درخواست کردم که پذیرای خانم اشتون باشد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در طی دو روز آینده در اوکراین خواهد بود تا بتواند نقشی را در این بحران به عهده بگیرد. او تلاش خواهد کرد که در موقعیت کنونی این کشور راه حلی را پیدا کند.»

سخنگوی کاترین اشتون تاکید کرده است که او به عنوان میانجی بین طرفهای درگیر به اوکراین نخواهد رفت. بلکه هدف خانم اشتون از این سفر نشان دادن حمایت اتحادیه اروپا از سیاست گفتگو و مذاکره است.

به گفته سخنگوی خانم اشتون هدف دیگر این سفر ارائه درخواست اتحادیه اروپا به مقامهای اوکراین برای بررسی خشونتهایی است که علیه تظاهرات آرام مردمی صورت گرفته است.