خبر فوری
This content is not available in your region

اجحاف در مورد کارکنان خارج از مرکز

نظرها
اجحاف در مورد کارکنان خارج از مرکز
اندازه متن Aa Aa

وزیران کار کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در اجلاسی در بروکسل، قوانین حاکم بر کار، کارفرما و کارگر را در سال آینده میلادی به بحث می گذارند. آنان همچنین معضلاتی را که کارگران و کارمندان خارج از مرکز با آن رویارویند، مورد توجه خاص قرار می دهند.

یک عضو اتحادیه کارگری در جریان تظاهراتی که روز دوشنبه در خارج از ساختمان شورای اروپا برگزار شد، گفت: “می خواهیم قراردادهایی که به کارگر خارج از مرکز احاله می شود در چهارچوبی قرار گیرد که بتوان کارفرما را کنترل کرد. وقتی این قراردادها از پنجمین دست می گذرد، دیگر نمی دانیم برای چه کسی کار می کنیم. نخستین کارفرما بیشترین مسئولیت را دارد و باید تعداد دلالها را محدود کند.”

معترض دیگری می گوید: “در آخر خط، این کارگرها بیشتر به برده می مانند که در شرایطی مشابه با قرون وسطی کار می کنند. ما خواهان نظارت بر کار کارفرما بوده و اینکه سوءاستفاده کنندگان (از این روند) مجازات شوند.”

وزیران کار اتحادیه در صدد توافق بروی مقرراتی هستند که تبادل نیروی کار در میان مرزها، رقابت منصفانه و حفاظت از حقوق کارکنان خارج از مرکز را تضمین کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.