وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رویارویی و همراهی پلیس تورین با معترضان

رویارویی و همراهی پلیس تورین با معترضان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کشور ایتالیا در سالهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی زیادی بوده است. اما روز دوشنبه شهرهای مختلف این کشور تجمع متفاوتی را تجربه کردند.

هزاران مزرعه دار، دام دار و افرادی که بیکار شده اند در خیابانها راه پیمایی کردند و برخی از آنها با آهسته راندن خودروهای خود جاده ها را بند آوردند.

در شهر تورین تظاهرکنندگان ایستگاه های اصلی شهر را اشغال کردند و در مقابل ساختمان بانکها و اداره های مالیات علیه سیاستهای دولت شعار دادند. شماری از آنها هم به ساختمانهای دولتی حمله کردند.

یکی از آنها می گوید: «ما باید کرامت انسانی خود را احیا کنیم. منظور من شغلمان و حقوق اجتماعیمان است. تاکنون فقط ما وظیفه داشته ایم.»

در شهر تورین شماری از نیروهای پلیس که خود از قربانیان سیاستهای ریاضتی هستند با برداشتن کلاه های ایمنی با معترضان همراهی کردند و به طور نمادین به آنها پیوستند.

این حرکت اعتراضی که «جنبش پیچفورک» نام دارد، در اعتراضهای مزرعه داران سیسیلی ریشه دارد که خواهان کمک دولتی بودند. اما این جنبش رشد کرده و تبدیل به حرکتی در اعتراض به نهادهای مختلف دولتی شده است.