وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پلیس ضد شورش اوکراین، میدان استقلال کی یف را محاصره کرد

پلیس ضد شورش اوکراین، میدان استقلال کی یف را محاصره کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

میدان استقلال کی یف همچنان قلب اعتراضات و مقاومت مخالفان دولت اوکراین است. با این حال خبرنگاران حاضر در محل می گویند صدها تن از نیروهای پلیس ضد شورش، این میدان و خیابان های اطرافش را محاصره کرده و آماده متفرق کردن تظاهرکنندگان اند.

همچنین روز دوشنبه مردانی نقاب داری که گفته می شود از دستگاه امنیتی بوده اند، با اسلحه به مقر حزب یولیا تیموشنکو، رهبر زندانی مخالفان دولت حمله کرده و یکی از رایانه های این حزب را با خود بردند.

حال، بسیاری از حمله احتمالی پلیس و سرکوب خشونت آمیز معترضان نگران اند.

مصطفی نایِم، یکی از خبرنگاران سرشناس اوکراینی می گوید: «مشکل واقعی برای آنها حضور سیاستمداران و دیپلمات های خارجی است. با هر یک از مقامات صحبت کنید، به شما می گوید که بله، احتمالا اقدامی انجام خواهیم داد. از نیروهای پلیس استفاده خواهیم کرد اما نه حالا.»

در این حال، ویتالی کلیچکو و چند تن دیگر از رهبران مخالفان دولت، در میدان استقلال کی یف با سران نیروهای پلیس گفتگو کردند و در باره عواقب حمله به معترضان هشدار دادند.