خبر فوری
This content is not available in your region

دادگاه عالی استرالیا ازدواج همجنسگرایان را ممنوع کرد

دادگاه عالی استرالیا ازدواج همجنسگرایان را ممنوع کرد
اندازه متن Aa Aa

دادگاه عالی استرالیا مستقر در کانبرا پایتخت این کشور، روز پنجشنبه قانون مجاز دانستن ازدواج همجنسگرایان با تصویب دولت های منطقه ای را لغو کرد و حدود بیست ازدواج صورت گرفته طی یک هفته گذشته را باطل دانست.

در بیرون دادگاه اعلانی دیده می شد که روی آن نوشته بود: این کلام خدا است که زن و مرد به ازدواج همجنسگرایان نه می گویند.

یک زوج همجنسگرا می گویند: “ما بسیار مایوس شدیم و امید ما کاملا ویران شد. البته ما می دانستیم که ممکن است چنین اتفاقی بیافتد، با این حال بسیار اندوهناک بود که دا دادگاه باشی و این حکم را بشنوی.”

و یک زوج دیگر: “از نظر شخصی، این حکم دادگاه رویاهای ما را درهم شکست. کمتر از یک هفته است که ما ازدواج کرده ایم و اکنون از نظر قانونی گویی ما ازدواج نکرده ایم. با این حال همانگونه که یکی از زوج ها گفتند، ازدواج ما همچنان پایدار است.”

از شنبه گذشته تا روز پنجشنبه، بنا به قانون اولیه، ازدواج هایی بین همجنسگران انجام و یا برنامه ریزی شده بود، اما دادگاه عالی روز پنجشنبه تمام آنها را به چالش کشید. یک گروه لابی مسیحیان استرالیا از این تصمیم دادگاه استقبال کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.