خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر سابق تایلند متهم به شرکت در قتل شد

نخست وزیر سابق تایلند متهم به شرکت در قتل شد
اندازه متن Aa Aa

درحالی که مخالفان دولت تایلند که خواهان کناره گیری نخست وزیر شیناواترا هستند، روز پنجشنبه به اشغال یک ساختمان دولتی دست زدند، دادگاه جنایی بانکوک، آبزیت وجاجیوا، نخست وزیر پیشین این کشور را به قتل متهم کرد. در جریان درگیری های سال ۲۰۱۰ بیش از ۹۰ نفر کشته شدند و نخست وزیر سابق متهم به استفاده از کاربرد نیروی نظامی برای سرکوب است.

یینگلاک شیناواترا نخست وزیر کنونی تایلند روز پنجشنبه گفت: “حکومت برای شنیدن نظرات مختلف و بحث پیرامون یافتن راه حل برای آینده تایلند آماده است. در حال حاضر گروه ها و سازمان های بسیاری وجود دارند که خواهان مشارکت اند و درها را برای همه و با هدف بحث صلح آمیز می گشایند. گفتگو می تواند به اصلاحات برای آینده تایلند منجر شود.”

مخالفان دولت روز پنجشنبه هنگام اشغال یک ساختمان دولتی در بانکوک با پلیس درگیر شدند. رهبر مخالفان که معاون نخست وزیر سابق تایلند است نیز توسط دادگاه جنایی بانکوک، متهم پرونده سال ۲۰۱۰ شناخته شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.