وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ابراز تمایل یانوکوویچ به امضای توافقنامه با اتحادیه اروپا

ابراز تمایل یانوکوویچ به امضای توافقنامه با اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داده است که ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری اوکراین مایل به امضای توافقنامه ای با این اتحادیه برای افزایش همکاری است.

ابزار این تمایل در حالی است که جِن ساکی، سخنگوی وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا از درنظرگرفته شدن «گزینه تحریم علیه اوکراین» به دلیل سرکوب مخالفان سخن گفته است.

در همین حال، مخالفان دولت در ادامه اعتراض خیابانی در پایتخت به بازسازی سنگرهای موقت روی آورده اند. آنان در کی یف خواستار برکناری ویکتور یانوکوویچ، از مقام ریاست جمهوری و استعفای هیات دولت هستند.

سرگی، یکی از این معترضان به یورونیوز می گوید: «در مسکو، آنها فکر می کنند چیزی که اینجا اتفاق افتاده علیه روسیه است. در اروپا، آنان فکر می کنند ما در حمایت از اروپا در حال مبارزه ایم. در واقع، اقدامات ما علیه راهزنان یعنی دولت اوکراین است. بیشتر معترضان در دفاع از خودشان تظاهرات می کنند.»

شهروند دیگری می گوید: «من انتظار دارم وقتی فردا و پس از این روزها اینجا ایستادیم، دولت ما بفهمد که ما آنان را نمی خواهیم و بیرونشان خواهیم کرد.»

روسلانا، آوازخوان مشهور اوکراینی که از برندگان جایزه یورو ویژن است نیز با اجرای ترانه در میدان استقلال معترضان را همراهی می کند.