وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آلبوم بلوز دیوانه، با چاینا موزز

آلبوم بلوز دیوانه، با چاینا موزز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چاینا موزز، خواننده جاز، در لندن و در باشگاه “کافه سوسایتی“، موسیقی جاز دهه ۱۹۴۰ نیویورک را اجرا می کند. او خواننده ای آمریکایی است که شاید بیشتر دوستدارانش مادر او “دی دی بریج واتر” را به خاطر بیاورند.

چاینا موزز درباره خود می گوید: “من یک دختر فرانسوی با گذرنامه آمریکایی ام. لهجه آمریکایی دارم، اما عمیقا پاریسی ام و به این خاطر بسیار افتخار می کنم.”

اکنون او در آمفی تآتر لندن و درباره افسانه باشگاه “کافه سوسایتی” که در سال ۱۹۳۸ در نیویورک گشایش یافت، هنرنمایی می کند. این باشگاه با نام “مکان نادرست برای مردم درست” معروف بود و به عنوان محفلی برای گرایش چپ و در تلاش برای برابری نژادی شناخته می شد. چاینا موزز که از کودکی پا به دنیای موسیقی و تآتر گذاشته در اجرا بسیار مسلط است.

چاینا موزز، درباره تسلط خود روی صحنه می گوید: “کار ما خنداندن، گریاندن و سرگرم کردن مردم است، بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد. چیزی که باید نگرانش باشید انرژی است که باید کم نیاورید و مردم در جلوی صحنه آنرا حس کنند. این چیزی است که من فقط بعد از اجرای اولین آهنگ نگران آن می شوم. یعنی زمانی که به آخرین ثانیه های اولین اجرای خود می رسم و نمی دانم مخاطبانم چه واکنشی خواهند داشت، چگونه استقبال و تشویق می شوم، البته اگر تشویقی وجود داشته باشد، این لحظه ای است که بیشترین اضطراب را دارم.”

برای بعضی، داشتن مادر هنرمندی که ستاره جاز باشد، شاید دربرگیرنده مسئولیت و حسی دشوار باشد، اما برای چاینا موزز باعث سبکی و راحتی است. او درباره تاثیر مادرش “دی دی بریج واتر“، می گوید: “مادر من، مرا در موقعیتی قرار می داد که من ناگزیر از ملاقات مردم، و رفتن کنجکاوانه به میان آنها بودم. به نوعی مرا وادار به این کار می کرد و من از آن کاملا لذت می بردم. او مرا کوچولوی خودش خطاب می کرد و این برایم دلپذیر بود. از نظر جسمی به او شبیه ام و صدایم نیز مانند اوست. او بود که مرا به سمت موسیقی کشاند. چیزی در من می دید که من نمی دانستم و برای همیشه از او سپاسگزارم.”

آلبوم چاینا موزز به نام “بلوز دیوانه” اکنون منتشر شده و او روزهای ۲۱ و ۲۲ دسامبر در لندن هنرنمایی می کند.