خبر فوری
This content is not available in your region

جوانترین وزیر امور خارجه در کابینه اتریش

نظرها
جوانترین وزیر امور خارجه در کابینه اتریش
اندازه متن Aa Aa

یک جوان ۲۷ ساله وزیر امور خارجه اتریش شد.

انتصاب سباستین کورتس به این سمت در جریان تغییرات در کابینه اتریش روی داده است. این تغییرات در چارچوب تلاش های حزب سوسیال دموکرات و دموکرات مسیحی برای تشکیل کابینه ائتلافی است که پس از هفته ها مذاکره در نهایت روز پنجشنبه توافق درباره آن حاصل شده است. کابینه جدید اتریش مرکب از ۱۶ عضو خواهد بود.

انتصاب این جوان به وزارت امور خارجه انتقادهایی را بر انگیخته است. منتقدان، کورتس را فاقد تجربه لازم برای تصدی این سمت مهم می دانند.

میشائیل اشپیندلگر، معاون صدر اعظم این کشور که تاکنون در سمت وزیر امور خارجه مشغول به کار بود، روز جمعه جانشین خود را معرفی کرد.

سباستین کورتس که تا پیش از این در سمت معاون وزیر کشور در امور مهاجرت فعال بوده از این پس با حفظ سمت، هدایت وزارت امور خارجه را نیز عهده دار خواهد شد.

در جریان تغییرات در کابینه اتریش، میشائیل اشپیندلگر نیز جانشنین ماریا ویکتر می شود و اداره وزارت دارایی را در اختیار می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.