وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

گمانه زنی در مورد کابینه سوم آنگلا مرکل

گمانه زنی در مورد کابینه سوم آنگلا مرکل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

طبق گمانه زنی های رسانه های آلمان چهره های جدیدی به کابینه این کشور اضافه خواهند شد.

قرار است آنگلا مرکل، آندریا نالِز دبیرکل حزب سوسیال دمکرات را بعنوان وزیرکار و بابارا هِندریکس، خزانه دار این حزب را بعنوان وزیر محیط زیست کابینه سوم خود، معرفی کند.

آندریا نالز در واکنش به این شایعات گفت: «ما هیچ نظر خاصی درباره وزرا نداریم و هیچ تبریکی را هم در حال حاضر نمی توانیم بپذیریم.»

خانم صدراعظم با سپردن مسئولیت وزارتخانه های اقتصاد-انرژی و محیط زیست به سوسیالیست ها، قصد دارد روند چرخش این کشور از انرژی هسته ای به انرژی های تجدیدپذیر را به رقیب اصلی خود واگذار کند.

زیگمار گابریل شخصی است که «اشپیگل» از او بعنوان نامزد وزارت اقتصاد و انرژی آلمان یاد کرده است.

به احتمال زیاد هدایت وزارت خارجه به فرانک والتر اشتاینمایر سپرده خواهد شد. او در فاصله سالهای 2005 و 2009 در این سمت مشغول بود. ولفگانگ شویبله هم در پست خود در وزارت دارایی ابقاء خواهد شد.

قرار است بعدازظهر شنبه اعضای حزب سوسیال دمکرات با شرکت در یک رای گیری درون حزبی، در مورد ائتلاف با محافظه کاران تصمیم بگیرند. در صورت رای مثبت، «ائتلاف بزرگ» حالت رسمی بخود می گیرد و آنگلا مرکل سه شنبه سوگند یاد خواهد کرد.