خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات همزمان موافقان و مخالفان دولت اوکراین در کی یف

نظرها
تظاهرات همزمان موافقان و مخالفان دولت اوکراین در کی یف
اندازه متن Aa Aa

هزاران هوادار و مخالف ویکتور یانکویچ، رییس جمهوری اوکراین روز شنبه در کی یف، پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

هواداران آقای یانکویچ به ویژه از اقدام وی جهت عدم امضای موافقتنامه تجاری با اروپا حمایت می کنند.

یکی از آنها در پاسخ به این سوال چرا مخالف نزدیکی اوکراین به اروپاست می گوید: «آنها محصولات خودمان را به خودمان می فروشند، ما محصولات خودمان را ترجیح می دهیم، همه می دانند کالباس اوکراینی از کالباس لهستانی بهتر است. اجازه نمی دهیم زوج های همجنسگرا کودکان ما را به سرپرستی قبول کنند، چون آنها به والدین خود نگاه می کنند و کارهای آنها را تقلید می کند.»

هواداران رییس جمهوری اوکراین خواستار نزدیکی بیشتر کی یف به روسیه هستند.

یکی دیگر از هواداران می گوید: «شاید لازم باشد یک توافق با اتحادیه اروپا امضا کنیم به این ترتیب که بتوانیم کالاهایمان را به آنجا بفرستیم اما نمی توانیم از رابطه با روسیه صرفنظر کنیم چون روسیه، اوکراین و بلاروس یک خانواده هستند.»

اما مخالفان که از روزها قبل خیابان های کی یف را به تصرف خود در آورده اند منافع اوکراین را در امضای موافقتنامه تجاری با اروپا می دانند.

یکی از آنان ضمن بیان همین مطلب می گوید: «طرفداران دولت مغز شویی شده اند، به آنها القا کرده اند که ما مثل نازی ها هستیم و رفتار خشونت آمیز داریم ولی اینطور نیست.»

تظاهرات روز شنبه مخالفان و موافقان دولت در کی یف در یک منطقه برگزار شد و صف دو گروه توسط افراد پلیس از هم جدا شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.