خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار رئیس جمهوری اوکراین با مخالفان برداشت های متناقضی در پی داشت

دیدار رئیس جمهوری اوکراین با مخالفان برداشت های متناقضی در پی داشت
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری اوکراین پس از هفته ها ناآرامی در کی یف، با مخالفان دولت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور رهبران مخالفان، نمایندگان مذهبی و دانشجویان و سه رئیس جمهوری سابق این کشور و به منظور پایان دادن به بحران سیاسی کی یف برگزار شد، ویکتور یانوکوویچ مخالفان را به آرامش فراخواند و قول آزادی معترضان بازداشت شده را داد.

رئیس جمهوری اوکراین از احتمال برکناری برخی مقامات مسئول در آماده سازی توافقنامه همگرایی با اتحادیه اروپا و نیز عاملان خشونت علیه تظاهرکنندگان سخن گفت و تصریح کرد: «تحقیقات در مورد چگونگی آماده سازی توافقنامه همگرایی با اتحادیه اروپا در جریان است. مسئولان آن از کار معلق و در نهایت برکنار خواهند شد.»

در همین حال، مخالفان دولت اوکراین که به وعده های داده شده رئیس جمهوری باور ندارند فراخوان تظاهرات گسترده دیگری داده اند.

ویتالی کلیچکو، مخالف دولت اوکراین با اظهار ناخرسندی از مذاکرات روز جمعه گفت: «از این مذاکرات راضی نیستم. در مورد مطالبات اصلی هیچ تصمیمی گرفته نشد. مطمئن هستم اگر مردم همراه شوند می توانیم در دستیابی به خواسته هایمان دولت را تحت فشار قرار دهیم. دولت باید به خواسته های مردم گوش دهد.»

خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: «نشست بین دولت اوکراین و مخالفان پیرامون بحران موجود برداشت های متناقضی درپی داشته است. رئیس جمهوری اوکراین پیشنهاد پایان دادن به خشونت ها را داده است. در حالیکه مخالفان به هیچ یک از وعده های داده شده باور ندارند و می گویند مطالبات معترضان شنیده نشده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.