وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

وزیر خارجه لیتوانی: دیدار یانوکوویچ با پوتین در تناقض با همگرایی کی یف با اروپا نیست

وزیر خارجه لیتوانی: دیدار یانوکوویچ با پوتین در تناقض با همگرایی کی یف با اروپا نیست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در گرماگرم ناآرامی های اخیر در خیابان های کی یف، مذاکرات و گفتگوهای مقامات سیاسی نیز در جریان است.

لیتوانی که در حال حاضر ریاست دوره ای شورای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد می تواند نقش مهمی در مناسبات کی یف با اتحادیه اروپا ایفا کند.

لیناس لینکویسیوس، وزیر امور خارجه لیتوانی که برای دیدار با مقامات اوکراین و مخالفان دولت به کی یف سفر کرده در ارتباط با دیدار اخیر ویکتور یانوکوویچ و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهوری اوکراین و روسیه به خبرنگار یورونیوز گفت: «دیدار او با پوتین تنها یک سفر به روسیه بوده است. در ارتباط با اسناد و مدارک خواستیم اطلاعات بیشتری به دست آوریم و در این ارتباط مقامات رسمی به من گفته اند که هیچ تناقضی بین آنچه در این دیدار گذشته و روند همگرایی با اتحادیه اروپا وجود ندارد. بهتر است این ادعا را باور کنیم.»

همزمان با تظاهرات روز شنبه طرفداران پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا از یک سو و هواداران رئیس جمهوری این کشور از سوی دیگر، سایه تدابیر امنیتی در خیابان های کی یف پررنگ تر از قبل ظاهر شده است.