خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

مخالفت معترضان اوکراینی با قراردادهای بازرگانی با روسیه

نظرها
مخالفت معترضان اوکراینی با قراردادهای بازرگانی با روسیه
اندازه متن Aa Aa

دهها هزار نفر از معترضان مخالف دولت اوکراین همچون هفته های گذشته، بعد از انعقاد قرارداد تخفیف فروش گاز و کمک ۱۵ میلیارد دلاری روسیه به اوکراین، در کی یف، پایتخت، اجتماع کردند.

یک دانشجوی اوکراینی در این باره می گوید: “من قراردادی را که دیروز یانوکوویچ با روسیه امضا کرد، دوست ندارم بخاطر اینکه ما نمی دانیم فردا باید منتظر چه خواسته هایی از روسیه باشیم. آنها امروز به ما پول می دهند و فردا ما باید در عوض چیزهایی به آنها بدهیم.”

کنستانتین زاتولین مدیر انستیتوی جامعه مشترک المنافع کشورهای همسود می گوید: “من فکر می کنم که اعضای پارلمان اروپا نباید این راه حل را اتخاذ کنند و بگویند که روسیه در حال فشار آوردن بر اوکراین است.”

ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری اوکراین و ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز سه شنبه در مسکو یک قرارداد تخفیف فروش گاز و کمک های مالی به اوکراین را امضا کردند.

مخالفان دولت اوکراین نگران توافق های پنهانی میان یانوکوویچ و پوتین هستند.

در پی خودداری دولت اوکراین از امضای پیمان همکاری تجاری با اتحادیه اروپا، طی هفته های گذشته، این کشور شاهد تظاهرات مستمر در اعتراض به این تصمیم بوده است. معترضان می گویند دولت آقای یانوکوویچ این تصمیم را تحت فشار روسیه اتخاذ کرده است.