خبر فوری

پول دیجیتال، بیت کوین سقوط کرد

پول دیجیتال، بیت کوین سقوط کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بیت کوین که ارزش آن در سال 2013 میلادی بشدت افزایش یافته بود، روز چهارشنبه سقوط کرد.

پولی که منبع آن مشخص نیست و به همین دلیل است که نگرانی ها برای استفاده از آن افزایش یافته است.

چندی پیش کمیسیون اروپا در مورد پول دیجیتال، بیت کوین هشدار داد و گفت که دارایی مشتریان بیت کوین در معرض خطر است و در زمان از دست دادن هیچ نهادی پاسخگوی زیان آنها نیست.

چین هم خرید بیت کوین با پول واحد این کشور یوان را ممنوع کرده و تصمیم گرفته است که برای بیت کوین قوانین کنترلی وضع کند. دانمارک هم در تلاش است با وضع قوانین این پول دیجیتالی را محدود کند.

ارزش هر واحد بیت کوین سال گذشته حدود چهارده دلار بود، اما در چهارم دسامبر سال جاری قیمت 1147 دلار را تجربه کرد. با اعلام خبر ممانعت چین از معامله این پول با یوان ارزش بیت کوین بشدت سقوط کرد و به 546 دلار رسید.

اما دستگاههای خودپرداز این پول دیجیتال رو به گسترش است. در ماه اکتبر اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین جهان، در شهر ونکوور کانادا راه اندازی شد. اتفاقی که هفته آینده در هلسینکی پایتخت فنلاند روی خواهد داد و اولین ماشین خودپرداز بیت کوین اروپا در هلسینکی راه اندازی خواهد شد.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.