خبر فوری
This content is not available in your region

سفر دختر کیپ تاون به دنیای اپرای اروپا

نظرها
سفر دختر کیپ تاون به دنیای اپرای اروپا
اندازه متن Aa Aa

پومزا ماتشیکیزا خواننده سوپرانوی آفریقای جنوبی در کیپ تاون بدنیا آمد. او حالا عضو گروه موسیقی و اپرای دولتی شهر اشتوتگارت آلمان است.

این خواننده سی و چهار ساله سوپرانو، در حال حاضر در لندن و در استودیوی معروف «ابی رود»، سرگرم ضبط اولین آلبومش همراه با این ارکستر است.

پومزا ماتشیکیزا در باره اولین آلبوم اش می گوید: « این آلبوم انعکاسی از سفر من از آفریقای جنوبی است، از کیپ تاون تا دنیای اپرای اروپا. با این حال من و تهیه کننده تصمیم گرفتیم که آلبوم بیشتر شامل ترانه های آفریقای جنوبی و فقط چند ترانه دیگر اپرایی باشد.»

او اضافه می کند: «به عنوان کسی که اهل آفریقای جنوبی است، تاثیر بیشتری از کشورم آفریقای جنوبی در این آلبوم وجود دارد. این یک پروژه تازه است و تلاش می کنیم با ارکستر تنظیمات جدید داشته باشیم. در این آلبوم ترانه هایی هست که در دوران آپارتاید خوانده می شد مثلا ترانه ای با نام همه در زندان هستند و یک لالایی کودکانه خیلی خیلی زیبای محلی. کار ارکستر، فوق العاده است، موسیقی زنده تازه و زیبا. »

دوران کودکی و جوانی پومزا ماتشیکیزا دهه هشتاد و نود میلادی گذشت. او شاهد تغییرات کشورش، از تبعیض نژادی تا تحولاتی که نتیجه مبارزه صلح آمیز نلسون ماندلا بود.

او می گوید: «وقتی جوان بودم، می دانستم وضعیت کشورم وحشتناک است، هیچوقت در دوران کودکی احساس امنیت نکردم. همیشه حس می کردم چیزی در زندگی کم داریم. آنطوری که زندگی می کردیم درست نبود. یادم می آید دوره ابتدایی معلم هایم به موسیقی خیلی علاقه داشتند و برای ما خیلی زحمت می کشیدند، کارشان سخت بود ولی به ما انگیزه می دادند.»

اولین آلبوم پومزا ماتشیکیزا خواننده سوپرانوی آفریقای جنوبی بهار سال آینده به بازار می آید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.