خبر فوری
This content is not available in your region

رونی بیگز سارق بزرگ قطار در ۸۴ سالگی درگذشت

نظرها
رونی بیگز سارق بزرگ قطار در ۸۴ سالگی درگذشت
اندازه متن Aa Aa

گانگستر معروف بریتانیایی، رونی بیگز، روز چهارشنبه در سن ۸۴ سالگی درگذشت. بیگز درسال ۱۹۶۳ میلادی به همراه یک گروه از سارقان به قطار حامل پولی که از گلاسکو به لندن می رفت حمله کرد و دو میلیون و ششصد هزار پوند را که اکنون ارزش آن حدود ۴۰ میلیون پوند ارزیابی می شود، به سرقت برد.

او سپس دستگیر و به زندان فرستاد شد اما با فرار موفق از زندان به معروف ترین گانگستر دوران خود بدل شد. وی ۳۶ سال از زندگی خود را تحت تعقیب مقامات بریتانیا در فرار گذراند که بیشتر آن، در برزیل گذشت.

با ارائه درخواست بخشش از ملکه بریتانیا توسط پسر رونی بیگز، او سرانجام در سال ۲۰۰۱ به بریتانیا برگردانده شد و بمدت هشت سال زندانی بود تا اینکه در نهایت با آزادی او به دلیل کهولت سن و بیماری های مختلف موافقت شد.

بیگز همچنین برای به رخ کشیدن آزادی اش در برزیل، در سال ۱۹۷۸ آهنگی را با نام “هیچکس بی گناه نیست” با گروه پانک سکس پیستولز اجرا کرده بود.

او در ماه اوت گذشته در پنجاهمین سالگرد سرقت بزرگ که با هشتاد و چهارمین سالگرد تولد بیگز همزمان شده بود در آخرین اظهار نظر درباره سرقت قطار گفت: “اگر از من می پرسید که من بخاطر همدستی در آن سرقت پشیمان هستم، پاسخ من این است: نه.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.