خبر فوری
This content is not available in your region

راه کاستن هزینه رومینگ تلفن همراه در سفرهای خارجی

راه کاستن هزینه رومینگ تلفن همراه در سفرهای خارجی
اندازه متن Aa Aa

یکی از دغدغه های سفر بین کشورهای مختلف، هزینه رومینگ در عصر تلفن های همراه است.

یک شرکت کوچک اسرائیلی تلاش می کند راهی برای این مشکل پیدا کند. راه حل آنها تبدیل تلفن همراه به یک شماره تلفن داخلی است. مسافران می توانند با پرداخت تعرفه های داخلی، از تلفن همراهشان برای مکالمه، ارسال پیامک و اطلاعات استفاده کنند و متحمل هزینه های سنگین رومینگ نشوند.

معاون شرکت سازنده، به نام «سل بادی» می گوید: «این اپلیکیشن ما است، مثلا در فرانسه با هواپیما فرود می آیید، اپلیکیشن می داند در فرانسه هستید. این برنامه برای یک هفته طراحی شده، اینجا شبکه های مختلف یا اپراتورهای فرانسوی را می بینید. بعلاوه توصیه هایی در مورد هر کدام از اپراتورها، کیفیت کارشان و حتی تعرفه ها وجود دارد. این اطلاعات به شما امکان تصمیم گیری می دهد که یکی از تعرفه ها را بخرید، بعد از اینکه خرید، نیازی به تعویض سیم نیست و می توانید براحتی از تلفنتان استفاده کنید.»

این اپلیکیشن در یک آزمایشگاه در تل آویو طراحی شده است . شاید یکی از مهمترین سوالها، هزینه آن باشد. قیمت استفاده از این خدمات شصت دلار در سال، و روزانه پنج دلار است. نکته قابل توجه علاقمندان این است که سیم کارت «سل بادی» فقط در تلفن های بدون قفل یا لاک کار می کند، یعنی مسافرانی که تلفنشان قفل است و به شکل قراردادی با یک شبکه داخلی مرتبط هستند، دچار مشکل می شوند.

خدمات تلفن همراه «سل بادی» به گفته سازندگان آن از اوایل زمستان امسال در دسترس خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.