وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ماجراهای «پزشک» شاگرد ابوعلی سینا در سینمای آلمان

ماجراهای «پزشک» شاگرد ابوعلی سینا در سینمای آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فیلم «پزشک»، محصول آلمان داستان یک پزشک انگلیسی است که طبابت را در شرق و با شاگردی ابوعلی سینا می آموزد.

فیلم در قرن یازدهم میلادی رخ می دهد و ماجراهای جوانی انگلیسی به نام راب کول و سفرش از اروپا به ایران برای آموختن پزشکی در زمانی است که علم پزشکی در اروپای قرون وسطی، هنوز دوران کودکی را می گذراند.

در مراسم رسمی اولین اکران فیلم در برلین، کارگردان و بازیگران در یک نشست خبری شرکت کردند. فیلیپ اشتولز کارگردان آلمانی فیلم «پزشک»در باره مشکلات ساختن فیلم می گوید: «چطور می توان یک کتاب ششصد صفحه ای را در یک فیلم خلاصه کنی؟ اینکه چطور روح و مضمون اصلی آن را حفظ کنی؟ وفادار ماندن به کتاب برای ما بزرگترین چالش بود.»

تام پین بازیگر اصلی فیلم در نقش «پزشک» در باره شخصیتش می گوید: «سفر راب و ماجراهای او در این فیلم، عمدتا درباره خانواده است، در حقیقت او خانواده ای ندارد و هر جا می رود برای خودش خانواده ای پیدا می کند.»

فیلم بر اساس رمان «پزشک» نوشته نوآ گوردون، نویسنده آمریکایی ساخته شده است. کتاب «پزشک» در سال 1986 میلادی در آمریکا منتشر شد، اما در اروپا موفقیت بیشتری کسب کرد و بویژه در آلمان و اسپانیا ترجمه و بارها به چاپ رسید.

نوآ گوردون نویسنده کتاب «پزشک» از این اقتباس سینمایی راضی است. او در یک نشست خبری گفت: «گروه بازیگران فوق العاده اند، با استعداد های درخشان، به نظر من کارشان فوق العاده است و فیلیپ توانسته یک رمان را به یک فیلم جالب و طولانی تبدیل کند. از همه شان متشکرم.»

ترکیب بازیگران فیلم چند ملیتی است و شامل راب کولین و بن کینگزلی بریتانیایی، الیور مارتینز بازیگر فرانسوی، اما ریگبی بازیگر انگلیسی و استلان اسکارسیارد بازیگر سوئدی است. فیلم «پزشک» در آلمان و اسپانیا در اکران است.